HAKKIMIZDA

Kent Bijon, 1979 yılında İstanbul’un Eminönü bölgesinde KENT OTO unvanı ile kurulmuştur. 17 yıl bu bölgede ki faaliyetlerinin devamında 1996 yılında KENT BİJON SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. unvanı ile kurumsallaşma süreci başlamıştır.Bu süreçle beraber İstanbul’un yeni finans ve ticaret merkezi olan Ataşehir bölgesinde yaklaşık 1000 m2 kullanımlı büyük bir alanda üretim faaliyetlerine devam etmiştir.

Kent Bijon Sanayii ve Tic. Ltd. Şti. teknolojik yeni yatırımlarıyla, üretim gücü ve kalitesini daha ileri seviyelere taşıma hedefiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Üretim portföyünde 1.000’ in üzerinde farklı bijon ve somun çeşitleri bulunmakta olup, müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarına göre özel üretimler de yapmaktadır.

Bijon ve somun üzerine 40 farklı araç grubu ve 130’a varan araç modeline uygun ürün çeşitliliği mevcuttur. Son 2 yıldır mevcut ürün yelpazesine ilaveten büyük araç bijonları üretimine başlayan Kent Bijon, 4140 ve 12.9 kalite standartlarına uygun ham madde desteğiyle üretim yapmaktadır. Kent Bijon tarafından üretilen ürünler Ataşehir Yedpa ticaret merkezindeki satış noktasında birinci elden müşterilerine sunulmaktadır.

Kent Bijon ürün sevkiyatlarını en güvenilir, en hızlı şekilde; anlaşmalı kargo firmaları ve diğer çözüm ortakları ile uygulamakta olup, ayrıca İstanbul il sınırları içerisinde kendi satış filosuyla teslimatını gerçekleştirmektedir.